Club Hub: Wallabies to go head-to-head in club rugby

Super Rugby
by RUGBY.com.au staff

There'll be Wallabies going head-to-head in club rugby this weekend as competitions edge closer to finals.

Check out all the club lineups for this weekend here. 

SHUTE SHIELD

Sydney Uni vs Norths, University Oval no. 2, 3:05pm

Sydney Uni

Angus Bell, Tom Horton, Matt Sandell, Lachie Swinton, Dave McDuling, Nick Champion de Crespigny, Josh Kemeny, Rohan O’Regan, Jake Gordon, Ben Hughes, James Kane, Will McDonnell, Guy Porter, Harry Potter, Tim Clements.

Norths

Lawrance Hunting, Andrew Tuala, Max Ma’a, Connor Vest, Nick Palmer, Michael Wells, Garry Bautz, Hugh Sinclair, Michael Dowsett, Angus Sinclair, Lachie Creagh, Harry Burey, Nathan Russell, Richie Woolf, Cam Clark

Manly vs West Harbour, Manly Oval, 3:05pm

Manly

Aaron Blacklock, Conor Davidson, Alex Dalzell, Alex Humfrey, Harry Bergelin, Luke Crocker, Dan Alley, Harry Emery, James Ohmsen, Michael Adams, Beaudein Waaka, Dennis Pili-Gaitau, Jay Baker, Ben Howard

West Harbour

Sione Mafi, Raukawa Neems, Vaughn Lomax, Amos Viiga, Visiano Vaohea, Harrison orr, Damien Fleming, Francis Ieremia Saufoi, Dion Spice, Tiaan Henk Swanepoel, James Turner, Graeme Kolomalu, Tyler Fisher, Tavite Gadeisuva, Noah Cooper

Warringah vs Western Sydney Two Blues, Pittwater Park, 3:05pm

Warringah

Apolosi Ranawai, Robert Kelly, Faavae Sila, Matt Foulds, Sam Thomson, Ru MacKenzie, Luke Reimer, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Harry Jones, Tyson Davis, Charlie Tupu, Ben Marr, Liam Windon

Western Sydney

TBC

Eastwood vs Souths, TG Millner Oval, 3:05pm

Eastwood

Dean Doumbos, Ed Craig, Rob Lagudi, James Neale, Rhys Allen, Michael Icely, Tevita Piukala, Pat Sio, Mick Snowden, Tayler Adams, Kiti Ratu, Nox Muliufi, Pama Fou, Barton Picone, Jackson Bird

Souths

Matt Gibbon, Joe Cotton, Shambeckler Vui, Jake Douglas, James Hasson, Nathan Lawson, Sam Latunipulu, Jed Holloway, DeWet Roos, Bayley Kuenzle, Apaola TeaLama, Apo Latinupulu, Denny Godinet, Tyrrell Naleba, Christian Kagiassis

Gordon vs Easts, Chatswood Oval, 3:05pm

Harry Rorke, Mahe Vailanu, Charlie Abel, Cam Holt, Jack Margin, Brendan Mitchell, James Lough, Jordy Goddard ©, Jacob Abel, Sean Kearns, Ahmu Tuimalealiifano, Karmichael Hunt, Joey Walton, Mike Molloy, Alex Barker

Easts

Ofa Fainga'anuku, Lindsey Stevens, Archie Hall, Jack Turley, Tom Staniforth, Will Harris, Rowan Perry, Tim Buchanan ©, Jack Grant, Mack Mason, Henry Paterson, Ned Yeomans, Lalakai Foketi, Daniel Donato, Jack Maddocks

JOHN I DENT CUP

Vikings vs Royals, Vikings Park, 3:05pm

Live on Facebook and Bar TV

Royals

Sione Havili Mau, Connal Mcinerney, Ryan Kotlewski, Samual Von Blanckensee, William Morrison, Hugh Cowan, Jack Farrell, Rory Scott, Pedro Rolando, Craig McMahon, Ben Johnston (C), Jamie Bodman (VC), Jason Swain, Lincoln Smith, Andrew Muirhead

Vikings

Vunipola Fifita, Lachlan Lonergan, Angus Wagner, Jack Wright, Darcy Swain, Jayme Field, Luke Gersekowski, Angus Allen, Joe Powell, Isaac Thompson, Isaac Thompson, Andrew Robinson, Noah Lolesio, Len Ikitau, Ernest Suavai, Dean Wilson

Easts vs Eagles, Griffith Oval, 3:05pm

Easts

Andrew Whittle, Samuel Samuelu, John Bosco Tagaloa, Blake Enever, Vai Maake, Langi Lolotonga, Braydon law, Peni Nifo, Hamish Scott, Liam Harrison, Daniel Greig-Williams, George Morseu, Toni Pulu, Tiko Twist, Jacob Angelatos

Eagles

Oscar Cunningham, Alexander Small, Nicholas Dobson, James Fenukitau, Levi Shaw, Jacob Helgesen, Tayn Atkins, Tamati Ioane, Joel Atkins, Daniel Garner, Luke Duffey, ali ngahe, Misieli Sinoti, Corey Toole, Mackenzie Hansen

Wests vs Owls, Jamison Oval, 3:05pm

Wests

Tauati Chan Tung, Matt Toward, Ben Coutts, Liam Rasch, Callum Bell, Ryan Kiely, Mitchell Tye ©, TBC, Kadin Te Nana, Sebastian Lorraway, Kimmy Ngutlik, Thomas Wright, Komiti Tuilagi, Drew Southwell, Declan Meredith

Owls

Isileli Tuiua Fa, James Lynch, Maxwell Bode, Joshua Friend, William Sankey, Phillip Ferreira, David Bennett, Ben Love, Lachlan Sole Creighton, Willoughby Axelsen, Joshua Reis, Irae Simone, Dennis Wright, Callum Frawley Richardson, Jordan Thompson

QUEENSLAND PREMIER RUGBY

Gps vs University of Queensland, Yoku Rd, 3:20pm

GPS
Emosi Tuqiri, Troy Simkin, Ruan Smith, Tuaina Tualima, Oliver Bartlett, Michael Richards, Tom Kibble, Mitch King, Jordan Lenac, Bryce Hegarty, Jono Kent, Bernard Nickel, Maaloga Konelio, Alex Samoa, Pat Nicholson

University of Queensland

Sam Mellor, Tom Mellor, Singcho Tamala, Adam Korczyk, Harry Hockings, Angus Scott-Young, Pat Morrey, Sam Wallis, Jacobus van Eeden, James Dalgleish (c), Sam Edwards, TJ Siakisini, Ash Watson, Clifton Setu, Jock Campbell,

Easts vs Brothers, David Wilson Field, 3:20pm

Easts

Braden Schiller, Carter Ozanne, Rhys van Nek, Fred Fewtrell, Ben Mowen, Liam Wright, Tom Milosevic (c), Seru Uru, Phoenix Hunt, Rhys Jacks, Max Baker, Tervita Ahosivi, Landon Hayes, Riley Cooper, Dylan Taikato-Simpson

Brothers

Tom Moloney (c), Matthew Faessler, Garrath Ryan, Bradford Kapa, Ryan Smith, Jeremy Skelton, Noah Nielsen, Harry Wilson, Reuben Wall, Rohan Saifoloi, Sam Hyne, Patrick James, Byron Ralston, George Partridge, Lawson Creighton

Souths vs Norths, Chipsy Wood Oval, 3:20pm

Souths

Clinton Malolua, Alex Casey, Jake Simeon, Matthew Bennett, Josh O’Rourke, Josateki Murray, Brad Kelegai, Sean Farrell, Scott Malolua, Teti Tela, Emori Waqavulagi, Abele Atunaisa, Semiti Tela, Mikaele Tela, Jake Strachan

Norths

Dane Zander, Tonga Ma’afu, Jacob Pinkey, Michael Jones, Harry Fox, Sala Vauca, Michael Leary, Jordan Tuapou, Liam Prendergast, Jordan Luke, Veresa Mataitini, Tony Hunt, Conor Chittenden, Kegan Tuhega, Sefa Naivalu

Bond Uni vs Sunnybank, Bond Uni Rugby Club, 3:20pm

Bond University

Sam Dobb, Nick Turner, Will Slipper, Angus Blyth, Matt Dalton, Luke Papworth, Connor Pritchard, Zach Moimoi, Harry Nucifora, Mitch Third, Gus Qasevakatini, Hamish Stewart, Dan Boardman, Ryan Menzies, Joey Fittock

Sunnybank

Lloyd Gorman, Eli Fakailoatonga, Daniel Anae, Fala Tuala, Zac Shepherd, Christian Malaulau, Joel Brown, Dilon WIhongi, Neal McNamara, Hayden Sargeant, Will Feeney, Tom Lucas (c), Liam McNamara, Josh Walker, Isaac Lucas

DEWAR SHIELD

Power House vs Melbourne University, Albert Park, 3:15pm AEST

LIVE stream on Rugby Victoria Facebook Page and replayed on Channel 31 on Wednesday 8pm + Saturday 1pm

Power House

Phillip Maori, Agape Tuigamala, Teru Leota, Thomas Cretney, Ryan McKennon, Thomas Pope, Thomas Webb, Taofiga Sa, Halcyon Price, Billy Gray, Joshua Curry, Navarre Haisila, TBC, Aka Durusolo, Andrew Blannin 

Melbourne University

Lloyd Samau, Callum Kent, Matthew Dewar, William Clift, Ola Tauelangi, Shawn Ingle, Ben Collins (C), Michael Tavita, Matt Te Tana, Mak Stowers, Tom Herbst, Graig Semisi, Michael Koko, Simaika Salaa, Luan Scherman 

Melbourne vs Harlequins, Romanis Reserve, 3:15pm AEST

Melbourne

Noa Noa, Vyron Smith, Taimo Matau, Jeremy Burrill, Esei Haangana, Dean Della-Vedova, Maciu Nabolakasi, Sakaria Noa, Reece Fuller, Samuel Vaevae, James Sooialo, Telea- Afa Faatau, William Lewesi, Matai Nairavu, Lotu Aiuta 

Harlequins

Jack Fitzgerald, Jack Hollingsworth, Angus Arundel (C), Tom Blake, Angus Hamilton, Brandon Payn, Katinali Tai, Sione Taufa, Antonie Van Zyl, Kemueli Valetini, Taylor Acheson, Philippe Mcconnell, Sunia Fine Batina, Melcom Kilifi, Justin Marsters 

Endeavour Hills vs Box Hill, Frog Hollow Reserve, 3:15pm AEST

Endeavour Hills

Ulisese Tagiaia Talatoa, Siliva Junior Siliva, Viliamu Jnr Siliva, Dayne Wilkinson, Mase Faaosofia, TBC, Taase Taase, JP Sauni, Andy Molimau, Moses Sila Jr Faaola, Faataualofa Paila, Unga Samuel, Joshua Cocker-Valu, Vito Faamanu-Vaomua, Tovio Justin Tavae 

Box Hill

Ben Williams, Lepani Naituku, Jack Wootton, Joseva Tamani, Onesema Hafoka, Iosefo Rasese, Gerard Logan, David Maka, Delai Moto, Michael Moloney, Lolohea Loco, Nacanieli Turaga, Puni Aupuni, Nailati Ukalele, Alex Healey 

Moorabbin vs Footscray, Harold Caterson Oval, 3:15pm AEST

Moorabbin

Troy Cobden, Andrew Barber, Sammey Ikihega, Matthew Shillabeer, Daniel Riley, Angus Murray, Joseph Annan, Simon Brown, Machon Samu (C), Patolo Toeta, Hunter Ioane, Tomasi Ramanumanu, Heine McFarland, Soli Tauati, Dulanka Gunasekara 

Footscray

Phillip Poligerinos, Kelli Ah-Mu Tofete, Liam Fuimaono, Mataiasi Kolikoli, Darcy Fergus, Siotame Sau Ofahengaue, Michael Wilson, Charlie Sale, Albert Ly, Yuta Matsumoto, James Stanley, Kade Tuaine Lazaro, Konelio Junior Kj Luafalealo, Blessing Sehweah, Tevita Saulaa 

FMG PREMIER DIVISION

TBC