Junior Gold Cup

WK GAME DATE HOME TEAM AWAY TEAM CITY/TOWN POOL
1 8 Friday February 14 Brisbane Yellow Gold Coast Brisbane D
2 Saturday February 15 Townsville Cairns Townsville C
1 Sunday February 16 Illawarra Sydney North Harbour Wollongong A
3 Sunday February 16 Western NSW Central Coast Dubbo A
4 Sunday February 16 Sydney South Harbour Northern Inland Sydney B
5 Sunday February 16 Sydney North West Hunter Sydney B
6 Sunday February 16 Brisbane Purple Sunshine Coast Brisbane C
7 Sunday February 16 Darling Downs Brisbane Pink Toowoomba C
8a Sunday February 16 Brisbane Yellow Gold Coast Brisbane D
9 Sunday February 16 Brisbane Orange North Coast Brisbane D
2 10 Friday February 21 Darling Downs Townsville Toowoomba C
11 Friday February 21 Gold Coast Central Queensland Gold Coast D
12 Saturday February 22 Brisbane Purple Townsville Brisbane C
13 Sunday February 23 Sydney North Harbour Western NSW Sydney A
14 Sunday February 23 Sydney West Illawarra Sydney A
15 Sunday February 23 South Australia ACT Adelaide B
16 Sunday February 23 Northern Inland Hunter Armidale B
17 Sunday February 23 Brisbane Pink Townsville Brisbane C
18 Sunday February 23 North Coast Central Queensland Ballina D
19 Tuesday February 25 Brisbane Yellow Central Queensland Brisbane D
3 20 Friday February 28 Brisbane Pink Cairns Brisbane C
21 Saturday March 1 Townsville Sunshine Coast Townsville C
22 Sunday March 2 Victoria Sydney North Harbour Melbourne A
23 Sunday March 2 Western NSW Illawarra Orange A
24 Sunday March 2 Central Coast Sydney West Central Coast A
25 Sunday March 2 Northern Inland Sydney North West Armidale B
26 Sunday March 2 ACT Sydney South Harbour Canberra B
27 Sunday March 2 Darling Downs Cairns Toowoomba C
28 Sunday March 2 Central Queensland Brisbane Orange Rockhampton D
29 Tuesday March 4 Sunshine Coast Cairns Sunshine Coast C
30 Wednesday March 5 Central Queensland Western Australia Rockhampton D
4 31 Friday March 7 Illawarra Victoria Wollongong A
32 Friday March 7 Sydney South Harbour South Australia Sydney B
33 Friday March 7 Brisbane Yellow Western Australia Brisbane D
34 Saturday March 8 Central Coast Victoria Central Coast A
35 Saturday March 8 Northern Inland South Australia Tamworth B
36 Saturday March 8 Hunter ACT Newcastle B
37 Saturday March 8 Gold Coast Western Australia Gold Coast D
38 Sunday March 9 Sydney West Victoria Sydney A
39 Sunday March 9 Hunter South Australia Newcastle B
40 Sunday March 9 Cairns Brisbane Purple Cairns C
41 Sunday March 9 North Coast  Western Australia Lismore D
42 Tuesday March 11 Sydney North West South Australia Sydney B
43 Tuesday March 11 Brisbane Orange  Western Australia Brisbane D
5 44 Sunday March 16 Western NSW Sydney West Bathurst A
45 Sunday March 16 Central Coast Sydney North Harbour Central Coast A
46 Sunday March 16 ACT Sydney North West Canberra B
47 Sunday March 16 Hunter Sydney South Harbour Newcastle B
48 Sunday March 16 Brisbane Purple Darling Downs Brisbane C
49 Sunday March 16 Sunshine Coast Brisbane Pink Sunshine Coast C
50 Sunday March 16 Brisbane Orange Gold Coast Brisbane D
51 Sunday March 16 North Coast Brisbane Yellow Coffs Harbour D
6 52 Sunday March 23 Victoria Western NSW Melbourne A
53 Sunday March 23 Illawarra Central Coast Wollongong A
54 Sunday March 23 Sydney North Harbour Sydney West Sydney A
55 Sunday March 23 ACT Northern Inland Canberra B
56 Sunday March 23 Sydney South Harbour Sydney North West Sydney B
57 Sunday March 23 Sunshine Coast Darling Downs Sunshine Coast C
58 Sunday March 23 Brisbane Pink Brisbane Purple Brisbane C
59 Sunday March 23 Brisbane Orange Brisbane Yellow Brisbane D
60 Sunday March 23 Gold Coast North Coast Gold Coast D
61 Sunday March 30 Winner Pool A Winner Pool B TBC
62 Sunday March 30 Winner Pool C Winner Pool D TBC
63 Saturday April 5 Winner Game 62 Winner Game 61 Brisbane

Latest News

Australian Rugby Union is delighted to announce that Sila Tuangakava from the Western Raptors Junior Rugby Union and Penrith District Junior Rugby Union has been named the 2014 Asteron Life Community Coach of the Year. Read full article...
Australian Rugby Union launches its Search for a Sevens Star
Do you love sport?
Were you born in 1997, 1998 or 1999?
Do you want to represent your country at the Olympic Games?
Do you want to win GOLD? Read full article...
Walsh and Hoffmann appointed to Rugby Championship fixtures
The International Rugby Board has announced the match official appointments for The Rugby Championship 2014, with Australian Rugby to be represented by Steve Walsh and Rohan Hoffmann. Read full article...
Gardner and O'Brien appointed to IRB 2014 JWC Fixtures

The IRB has announced its match officials list for the second stage of the 2014 IRB Junior World Championships overnight, with two Australians appointed to referee two of the games in New Zealand on Sunday.

Read full article...